Ціни на житло в Нідерландах впали вперше за три роки

Ціни на житло в Нідерландах впали вперше за три роки
16.04.22
Після кількох років неухильного зростання цін на ринку житлової нерухомості Нідерландів з'явилися перші ознаки охолодження.

За даними асоціації ріелторів NVM, покупці квартир та будинків в цій країні у першому кварталі 2022 року платили на вторинному ринку на 2,1% менше, ніж у четвертому кварталі 2021 року. Це перше квартальне зниження цін у Голландії з початку 2019 року. Хоча у річному обчисленні (порівняно з першим кварталом 2021 року) ціни на житло все ще набагато вищі.

Вартість житла в середньому ціновому сегменті на вторинному ринку нерухомості в першому кварталі склала €428 000. Цей показник нижчий, ніж в останньому кварталі минулого року, але все ж таки майже на 14% вище, ніж у першому кварталі 2021 року. Ще одним свідченням охолодження перегрітого голландського ринку є зниження темпів річного зростання цін. У 2021 році в кожному кварталі річне зростання вартості нерухомості становило в середньому 20%.
Проте ринок житлової нерухомості Нідерландів, як і раніше, розпечений. Зростанню цін сприяє, зокрема, дефіцит пропозиції. 79% проданих у першому кварталі 2022 року квартир і будинків були продані в результаті за ціною, що перевищує початкову запитувану. Рік тому цей показник складав 65%.

У першому кварталі на продаж було виставлено понад 17 000 квартир та будинків. Це на 4% менше ніж за аналогічний період 2021 року. Ріелтори продали 29 000 об'єктів у першому кварталі, що приблизно на 19% менше, ніж роком раніше. На первинному ринку нерухомості у першому кварталі житло продавалося на 11,5% дорожче, ніж роком раніше – у середньому за €466 тисяч.

Експерти вважають, що квартальне зниження цін не зупинить тренд подальшого перегрівання ринку житлової нерухомості у Нідерландах. Будівельна галузь, як і раніше, не компенсує різницю між попитом і пропозицією. У планах уряду цієї країни – домогтися здачі в експлуатацію щонайменше 100 тисяч нових квартир щороку, починаючи з 2024 року, щоб урівноважити баланс та остудити ринок.