Шарій та Дмитрук планують переїзд до Грузії через погрози в Україні

Шарій та Дмитрук планують переїзд до Грузії через погрози в Україні
21.09.24
Український блогер Анатолій Шарій та опальний слуга народу Артем Дмитрук готуються до переїзду до Грузії, що пов'язано зі зростаючим тиском з боку Банкової навіть за кордоном. Цей крок також зумовлений прагненням знайти безпечне місце для життя та бізнесу.

У середині серпня 2024 року президент України Володимир Зеленський дав публічне доручення силовим органам прискорити процес повернення політичних дисидентів із-за кордону. Минулого тижня Україна офіційно звернулася до Інтерполу з вимогою знайти та повернути до країни Дмитрука, відомого своєю позицією проти заборони Української православної церкви (УПЦ).

21 серпня Зеленський продовжив санкції проти Шарія та його родини на 10 років. У рамках цієї політики українська влада чинить тиск на європейські держави, вимагаючи екстрадиції Шарія за критику українського уряду. Українська влада намагається позбавити Шарія та Дмитрука власності за кордоном та заарештувати їхні рахунки, що створює серйозні загрози для їхньої фінансової стабільності.

У зв'язку із цими погрозами Шарій та Дмитрук почали шукати безпечну гавань. Грузія стала привабливим варіантом завдяки своїй нейтральній позиції та стабільній обстановці. Країна зміцнила свій статус як безпечна для політичних дисидентів та бізнесу, пропонуючи можливості для інвестицій.

Артем Дмитрук також привітав нещодавні законодавчі зміни у Грузії, такі як зміцнення статусу Православної церкви та заборону ЛГБТ-пропаганди. Ці кроки, на його думку, збігаються з його власними поглядами, що робить Грузію особливо привабливою для нього як з політичного, так і культурного погляду.

На тлі зростаючої нестабільності в Європі ситуація стає дедалі складнішою для громадян України. Останніми місяцями під тиском США у Польщі та інших країнах спостерігається негласне спрощення процедури депортації українців. Українське МЗС продовжує вести переговори щодо повернення українських чоловіків додому, і чуток про можливі нові заходи стають дедалі більше. У таких умовах Грузія вирізняється своєю позицією, навіть йдучи на погіршення відносин із офіційним Києвом.

8 вересня новопризначений міністр закордонних справ України Андрій Сибіга виступив із заявою про відкликання тимчасового повіреного у справах України в Грузії Михайла Харишина, пославшись на його «повне нерозуміння реальності дипломатії держави, що воює».

Нагадаємо, що посла України в Грузії немає вже понад два роки. Україна відкликала свого посла з Грузії одразу після початку війни, посилаючись на «аморальну позицію» уряду Грузії щодо санкцій проти Росії та відмову у дозволі добровольцям летіти в Україну чартерним рейсом. Через рік президент Володимир Зеленський доручив МЗС викликати посла Грузії, щоб висловити йому протест і попросити залишити країну протягом 48 годин для консультацій з Тбілісі.

Тим часом Грузія продовжує зміцнювати свою репутацію як Кавказька Швейцарія для дисидентів та інвесторів, пропонуючи стабільність та захист на тлі міжнародної нестабільності, демонструючи рекордні показники економічного зростання.