Будапешт – найкраще у світі місто для віддаленої роботи

Будапешт – найкраще у світі місто для віддаленої роботи
24.08.24
Столиця Угорщини визнана найкращим містом світу для workation, тобто поєднання роботи та відпочинку (work + vocation). Рейтинг склала компанія International Workplace Group на підставі внутрішніх досліджень, а також результатів опитування фахівців, що працюють за гібридним графіком.

Гібридний або цілком дистанційний режим праці, що набрав популярності під час пандемії Covid-19, став нормою для багатьох компаній. У період з 2019 по 2023 рік кількість людей, які працюють із дому, збільшилась у п'ять разів. Згідно зі звітом, опублікованим Стенфордським інститутом досліджень економічної політики, 40% співробітників у США нині працюють дистанційно щонайменше один день на тиждень.

– Завдяки хмарним технологіям вони можуть знаходитись у будь-якій точці світу за умови наявності високоякісного інтернет-з'єднання. Не дивно, що все більше фахівців поєднують роботу з подорожами, чи то кілька днів відпустки, чи кілька місяців як цифровий кочівник, – вважає Марк Діксон, засновник та генеральний директор International Workplace Group.

У звіті IWG порівнювали 30 міст за кількома параметрами: клімат, культура, житло, транспорт, їжа, екологія, прожитковий мінімум, відчуття щастя, швидкість широкосмугового доступу, стабільність та інше. Будапешт отримав найвищі оцінки у категоріях «Житло» (9,5 балів із 10), «Транспорт» (9,5 балів), «Екологія» (8,5) та «Швидкість широкосмугового доступу» (8,0).

«Столиця Угорщини «славиться своєю архітектурою, залучаючи близько 12 млн міжнародних туристів на рік і може похвалитися більш ніж 200 музеями та галереями, пожвавленими кварталами та великими зеленими насадженнями, що робить це місто ідеальним вибором для цифрових кочівників», йдеться у звіті.

Торішній лідер рейтингу Барселона перемістилася на друге місце. Поряд із візою цифрового кочівника, надійною транспортною інфраструктурою та порівняно доступною вартістю життя, іспанське місто також пропонує «живу атмосферу, приголомшливу архітектуру та сонце, яке світить майже цілий рік». Барселона отримала високі оцінки у категоріях: «Транспорт» (9 балів із 10), «Клімат» (8,5 балів) та «Житло» (8,5).

Вражаючі результати показав Сінгапур, який піднявся на 14 позицій порівняно з минулим роком і увійшов до ТОП-10 (7 місце). Місто-держава отримало виключно високі оцінки в категоріях «Якість широкосмугового зв'язку» (10 балів із 10) та «Стабільність» (9 балів). Сінгапур, який може похвалитися другим за величиною аеропортом у світі, є «глобальними воротами до Південно-Східної Азії», що робить його привабливим місцем для мандрівників. Сінгапур другий рік поспіль визнали найщасливішою країною Азії та, за даними IWG, вона перебуває на шляху до того, щоб до 2025 року забезпечити покриття 5G по всій території.

Але поки що в Азії найкращим містом для фрілансерів залишається Пекін, у Південній Америці – Ріо-де-Жанейро, у Північній Америці – Нью-Йорк, а в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні – Джакарта.