Війна в Україні на 20% збільшила попит на нерухомість у Болгарії

Війна в Україні на 20% збільшила попит на нерухомість у Болгарії
26.04.22
Попит на нерухомість у Болгарії зріс на 20% від початку війни в Україні. Ціни на нерухомість також зростають дуже швидко. Такі дані оприлюднила Болгарська національна будівельна асоціація.

Об'єктивних економічних факторів, які могли б спричинити таке зростання, немає. Житло стає недоступним для середнього болгарину. У болгарських ріелторів не буде клієнтів, не буде роботи, не буде кому купувати квартири та будинки. Таке стрімке зростання цін на нерухомість не йде на користь економіці Болгарії, бізнесу, суспільству.

Експерти вважають, що нерухомість дорожчає через зростання собівартості будівництва. До війни в Україні собівартість зросла на 27% через інфляцію, спричинену тим, що величезна грошова маса була надрукована в США та Європі для подолання наслідків Covid. Зараз собівартість зросла майже на 40%.

Ця 13-відсоткова різниця є спекулятивною, оскільки в Болгарії немає дефіциту будівельних матеріалів. За 30 років у світі та в Європі немає кращої інвестиції, ніж нерухомість. Вона має реальну цінність, на відміну від біткойнів та інших уявних речей. Найнадійніша гавань для фінансів – це житло.