Зростання британської економіки сповільнилося до мінімуму

Зростання британської економіки сповільнилося до мінімуму
17.04.22
У лютому 2022 року валовий внутрішній продукт Великобританії зріс лише на 0,1% за рік (порівняно з лютим 2021 року). Але порівняно з «доковідним» лютим 2020 року зростання ВВП Великобританії склало 1,5%. Такі дані наводить Sky News із посиланням на Управління національної статистики (ONS).

У січні 2022 року річне (порівняно з січнем 2021 року) зростання ВВП становило 0,8%. Британські аналітики очікували на зниження темпів економічного зростання в лютому, але прогнозували його на рівні 0,3%. Серед причин зниження зростання ВВП – загальне падіння виробництва на 0,6% та, зокрема, будівництва, яке впало на 0,1%. Зростання туристичного сектора не компенсує падіння будівництва.

Торік ВВП Великої Британії зріс на 7,4%. Це стало рекордним показником після катастрофічного 2020 року, коли британська економіка зазнала найбільшого річного спаду з часів Першої світової війни. На 2022 рік економісти прогнозували економічне зростання Сполученого Королівства на рівні 6%. Але у березні королівське Казначейство заявило про зниження цих прогнозів до 3,8%. Причини песимізму – зростання вартості життя у Великій Британії та зростання цін на енергоносії, спричинене війною в Україні.

За даними Центру економічних та бізнес-досліджень (CEBR), середній річний дохід британських домогосподарств у 2022 році знизиться на £2553. CEBR прогнозує, що зростання цін на продукти та паливо досягне рівня 8,7% вже у другому кварталі та зросте ще вдвічі до другої половини 2023 року.

Експерти EuroProperty вважають, що найбільше постраждає від негативних економічних факторів сфера послуг та побутового обслуговування населення – наприклад, салони краси, перукарні, фотопослуги, ресторани та їжа на виніс. Найперспективнішим напрямком для стартапів експерти називають системи автономного електропостачання.